Westinghouse V48M28B30R 30kVA Dry Type Transformer 480V/208-120V NEMA 1
Specifications
- Part Number
- V48M28B30R
- Manufacturer
- Westinghouse
- Condition
- Used
- Enclosure Type
- Indoor
- Serial Number
- T406
- Transformer Kva
- 30
- Transformer Voltage High
- 480 Volt
- Transformer Voltage Low
- 208/120 Volt
In Stock1 Used unit available
Description
30kVA Pri 480V Sec 208/120V 3PH Transformer Westinghouse V48M28B30R
Item pictured will be the exact item you receive unless multiple quantities are listed.
Please review all pictures carefully. Please ask any questions prior to purchase.
Thank you, Brilliant Electrical Supply.
Location: Anthony Road A05- 23
Dimensions: 15" L x 21" W x 30" H